Tarptautinė konferencija AE perspektyvų klausimais: žodis ekspertams, o ne politikams (konferencijos programa)

AE konferencija 2010 12 06Gruodžio 6 d. Vilniuje į tarptautinę konferenciją "Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos" susirinkę Lietuvos, Baltarusijos ir tarptautiniai ekspertai - energetikai, ekonomistai, ekologai, žurnalistai - mėgins pasverti visus "už" ir "prieš" dėl naujų atominių elektrinių (AE) statybų regione. "Viešai girdime tik vyriausybės ir politikų įtikinėjimus dėl naujos atominės elektrinės būtinybės. Tačiau pasigendame kritiško ir nepriklausomo ekspertų bei specialistų vertinimo", - teigia bendrijos "Atgaja" atstovas Linas Vainius.

"Atominės elektrinės statyba kelia daug klausimų dėl branduolinio saugumo, finansavimo sąlygų ir kainų vartotojams, poveikio šalies ekonomikai ir ekologijai. Tikimės "strateginio investuotojo" klausimą praplėsiančių pranešimų ir diskusijų įvairiais naujų AE statybų aspektais - politiniais, ekonominiais, technologiniais ir ekologiniais", - įsitikinęs L. Vainius.

Konferenciją organizuoja tarptautinis judėjimas "Mokslininkai už nebranduolinį pasaulį", Baltarusijos visuomeninė organizacija "Ekosfera" ir Lietuvos aplinkosaugos bendrija "Atgaja". Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos aplinkosaugininkai aktyviai bendradarbiavo nagrinėdami viešam svarstymui pateiktas AE poveikio aplinkai vertinimo ataskaitas. Suplanuoti kaimyninių šalių pasienyje, Visagino ir Astravo AE statybos projektai buvo pristatyti tarptautinei bendruomenei, kaip to reikalauja Espoo konvencija. Diskusijų metu piliečiams, organizacijoms ir politikams kilo daug aplinkosauginių, technologinių, ekonominių ir politinių klausimų, kurie nebuvo atsakyti poveikio aplinkai ataskaitose.

Baltarusijos Humanitarinių ir ekologinių sprendimų instituto atstovė Marina Bogdanovič sako: "Sekdama šias diskusijas, pastebėjau vieną panašumą, kad mūsų šalių žiniasklaidoje vyrauja politikų ir valdžios nuomonė. Mokslininkų, ekonomistų, akademinės bendruomenės nuomonės nesigirdi politikos viešųjų ryšių bruzdesyje. Todėl pranešėjais kviečiame ekspertus, o dalyviais - politikus, ministerijų vadovus ir finansininkus".

Lietuvos, Rusijos ir Baltarusijos veiksmai dėl naujų AE statybų brėžia naujas gaires šalių tarpusavio santykiuose. Ar regiono "branduolinės lenktynės" turės laimėtojus? Su kokiais politiniais, ekologiniais ir ekonominiais iššūkiais teks susidurti kaimyninių šalių visuomenėms? Gruodžio 6-osios konferencijoje į šiuo klausimus atsakys akademikai - Jurgis Vilemas ir Aleksandras Michalevičius, finansų analitikai - Valdemaras Katkus ir Rimantas Rudzkis, žalieji - Saulius Pikšrys ir Saulius Lapienis.

Konferencijoje taip pat dalyvaus tarptautiniai Europos ekspertai - "Greenpeace" atominės energetikos ekspertas Janas Haverkampas ir Europos žaliųjų partijų federacijos atstovas Aleksejus Kozlovas. "Tikiuosi, kad turiningi dalyvių klausimai ir pasisakymai pagyvins vyraujantį gan monotonišką branduolinės energetikos diskursą mūsų šalyje", - viliasi pranešimą skaitysianti Baltijos aplinkos forumo ekspertė Vaida Pilibaitytė.

Konferencijos organizatoriai siekia dialogui paskatinti atominės energetikos šalininkus ir priešininkus: pagrįstos informacijos ieškančius žurnalistus ir ekspertus, strateginio investuotojo ieškančią Energetikos ministeriją ir abejones dėl Visagino AE projekto išsakiusius valdančiosios koalicijos partnerius liberalus.

Tarptautinės konferencijos „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos" programa

Laikas: 2010 m. gruodžio 6 d., pirmadienis, 10:00-18:00 val. Vieta: Viešbučio „Ratonda Centrum Hotel" konferencijų salė, Gedimino pr. 52/A, Vilnius

9.30-10.00 Dalyvių registracija. Rytinė kava

10.00-11.00 Politinė Baltarusijos ir Lietuvos AE statybos perspektyvų analizė

● Saulius Pikšrys, bendrijos „Atgaja" pirmininkas

● Irina Krylovič, leidyklos „Baltarusija ir rinka" analitikė

11.00-12.00 Baltarusijos ir Lietuvos AE statybos perspektyvų analizė. Lietuvos energetika uždarius Ignalinos AE

● Aleksandras Michalevičius, akademikas, Baltarusijos mokslų akademijos Energijos inžinerijos instituto direktorius

● Jurgis Vilemas, akademikas, Lietuvos energetikos instituto tarybos pirmininkas

12.00-12.30 Ignalinos AE uždarymo problemos

● Ina Negoda, žurnalistė, laikraščio „Visaginas" redaktorė

12.30-13.00 Pranešimų aptarimas

13.00-14.00 Pietūs

14.00-14.45 Pasaulinės energetikos vystymosi tendencijos. Europos sąjungos požiūris į AE statybas Baltarusijoje ir Lietuvoje

● Aleksejus Kozlovas, Europos žaliųjų partijų federacijos (EFGP) vykdomojo komiteto narys

● Marina Bogdanovič, Humanitarinių ir ekologinių sprendimų institutas

14.45-15.30 Diskusija „Ekonominė Lietuvos AE statybos perspektyvų analizė"

● Valdemaras Katkus, ekonomistas, nepriklausomas finansų analitikas

● Rimantas Rudzkis, „DnB Nord" banko vyriausiasis analitikas

15.30-16.00 Kavos pertraukėlė

16.00-17.00 Rizikos, susijusios su AE statybomis Baltarusijoje ir Lietuvoje

● Janas Haverkampas, „Greenpeace" atominės energetikos ekspertas

● Saulius Lapienis, Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos iniciatyvinė grupė

17.00-17.30 Lietuvos ir Baltarusijos branduolinės energetikos diskursas

● Vaida Pilibaitytė, Baltijos aplinkos forumo (BEF Lietuva) ekspertė

17.30-17.50 Pranešimų aptarimas

17.50-18.00 Konferencijos uždarymas

Konferencijos organizatoriai: tarptautinis judėjimas „Mokslininkai už nebranduolinį pasaulį", Baltarusijos visuomeninė organizacija „Ekosfera", Lietuvos aplinkosaugos bendrija „Atgaja". Papildoma informacija tel. 8 699 64287

2010 12 01

Foto

  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • Piketas prie Baltarusijos ambasados
  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • Piketas prie Japonijos ambasados

facebookrss

 

 

Apklausa

Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?

Taip - 19.1%
Ne - 72.3%
Sunku pasakyti - 4.3%
Tikros nepriklausomybės nebūna - 4.3%

Viso balsavo: 47
Balsavimas baigtas nuo: 30 Rugs 2012 - 00:00

Pasisakymai

Please select a guestbook in the settings of the module!
Lietuvos antiatominis judėjimas: info @atomine.lt, linas @atgaja.lt, tel. 8 699 33661