Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje

VOA Herman - April 13 2011 Fukushima Nuclear Power Plant-04Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje ir galimas rizikas, teigia Japonijos antibranduolinio judėjimo aktyvistai. Anot jų, jei projektai būtų geriau nušviesti, daugelis Japonijos gyventojų nepritartų branduolinių technologijų eksportui į kitas šalis.

"Nėra informacijos apie visuomenės judėjimą ir riziką, tik verslo procesus", - tiesioginėje internetinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo Japonijos Darnaus vystymosi ir visuomenės centro (angl. Japan Center for a Sustainable Environment and Society - JACSES) atstovas Yuki Tanabe (Jukis Tanabė).

"Labai sunku apie jį (projektą Lietuvoje - BNS) sužinoti daugiau, bet mums reikia daugiau informacijos. Aš tvirtai tikiu, kad kuo daugiau Japonijos gyventojų sužinos, kad Japonijos vyriausybė ketina eksportuoti atominę energetiką į Lietuvą, Jordaniją ar Vietnamą, gyventojams tai nepatiks. Aš tikiu, kad didžioji dalis Japonijos gyventojų pasakys, kad tai nėra gera idėja", - konferencijoje kalbėjo Japonijos nevyriausybinės organizacijos "Green Action" atstovė Aileen Mioko Smith (Ailyn Mijoko Smit).

Y.Tanabe kalbėjo, jog organizacija spaudžia Japonijos finansų institucijas - valstybines Japonijos eksporto ir investicijų draudimo kompaniją (NEXI) bei Japonijos tarptautinį bendradarbiavimo banką (JBIC), kad šie sugriežtintų saugumo reikalavimus, pagal kuriuos atominių elektrinių projektai galėtų būti finansuojami.

"Todėl mes juos spaudžiame. Iš esmės mes esame prieš atominės energetikos eksportą, tačiau stengiamės, kad jie bent padidintų saugumo reikalavimus", - sakė Y.Tanabe.

A.M.Smith tikino, jog atominės projektas Lietuvoje gali vėluoti, o jos gaminama elektra bus brangi.

Lietuvoje visuomenininkai siekia surengti referendumą dėl planuojamos statyti atominės elektrinės. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) kovo pradžioje jie įteikė prašymą užregistruoti iniciatyvinę grupę rinkti parašus, tam būtų surengtas referendumas.

Konferencijoje ketvirtadienį dalyvavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Tomas Tomilinas BNS sakė, jog šiuo metu su teisininkais derinama klausimo formuluotė, kuri turėtų būti parinkta per artimiausias savaites.

Japonijos atstovai sakė, jog praėjus metams nuo Fukušimos krizės, Japonijoje sustabdyta didžioji dalis atominių elektrinių ir protestuojama prieš jų veiklos atnaujinimą bei prieš branduolinių technologijų eksportą, be to, raginama surengti referendumą ir visai atsisakyti atominės energetikos.

Lietuva su Latvija, Estija ir Lenkija tikisi iki 2020 metų pastatyti naują atominę elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje. Šiuo metu Lietuva importuoja daugiau nei pusę jai reikalingos elektros energijos.

Aktualijos

Svarbiausia

Foto

  • 2011 04 26 Protesto eitynės prieš AtE
  • 2011 04 26 Protesto eitynės prieš AtE
  • Piketas prie Baltarusijos ambasados
  • 2011 04 26 Protesto eitynės prieš AtE

facebookrss

 

 

Apklausa

Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?

Taip - 19.1%
Ne - 72.3%
Sunku pasakyti - 4.3%
Tikros nepriklausomybės nebūna - 4.3%

Viso balsavo: 47
Balsavimas baigtas nuo: 30 Rugs 2012 - 00:00

Pasisakymai

JEI NORI SIŽINOTI TIESĄ APIE ATOMINĘ ENERGETIKĄ, TAI SKIRK GERĄ VALANDĄ ATIDŽIAI IŠKLAUSYTI ATOMINĖS ENERGETIKOS PROFESORIAUS IGORIO OSTRECOVO (Игорь Острецов) (žr. nuorodą: http://goo.gl/0OwSx ), TVIRTINANČIO, KAD AMERIKA JAU PRIEŠ 20 METŲ ATSISAKĖ NAE STATYBŲ, KADANGI PRITRUKS URANO 235 ATSARGŲ JAU PASTATYTOM ELEKTRINĖM VEIKTI. TĄ PATVIRTINA IR EUROPOS BRANDUO...
Absurdiškas pavojingas japonų Hitahi reaktorius sveriantis 1000 tonų nebus pastatytas Visagine, nes amerikiečiams pavyko sukurti stabiliai veikiantį šaltosios branduolinės sintezės žalią - nepavojingą šaltosios branduolinės sintezės reaktorių:http://pesn.com/2012/04/19/9602078_Brillouin--Understanding_How_ LENR_Works_Will_Enable_Us_to_Be_First/ Plačiau apie šį reaktorių ir kitas...
Gerb. Brenda, Jūsų žinios apie atominių elektrinių ekologiškumą labai pasenusios. Ir kur čia Jums kvepia ekologija, kai dirbtinai šildomas ežeras? ARBA KODĖL P***UDOTAS BRANDUOLINIS KURAS KĄSAMAS Į ŠIMTŲ METRŲ GYLIO ŽEMĖJE SAUGYKLAS IR REIKALAUJAMA TĄ „TURTĄ“ SUGOTI ŠIMTMEČIUS? Ar nepagalvojate, kad tokių saugyklų įrengimas kainuoja didžiulius pinigus ir už skolintu...
Lietuvos antiatominis judėjimas: info @atomine.lt, linas @atgaja.lt, tel. 8 699 33661