2012-12-12 protestų diena prieš Rusijos ir Baltarusijos atomines elektrines
Pasaulinės antibranduolinės akcijos proga protesto akcija prieš Baltijos atominės elektrinės (Kaliningrado sritis, Rusija) ir Astravo atominės (Baltarusija).
2012 m. Gruodžio 12 d. 12 val. Antibranduolinė kritinė masė prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Ateikite, kur jums patogiau. Akcija vyks vienu metu.
Protestuosime prieš pavojingų AE statybą šalia Lietuvos sienų ir sostinės, nesilaikant tarptautinės teisės normų ir keliant pavojų visam regionui.
Kai bus 12:12 val. susikimbame rankomis ir pareikalaujame nutraukti Baltarusijos ir Kaliningrado srities AE statybas. Atsineškite savo plakatėlį, užrašą, net ir sąsiuvinio lapo dydžio. Akcijos trukmė ~30 min.
Iš Mindaugo g. nueisime šalia iki Europos Sąjungos atstovybės Naugarduko g. reikalaudami, kad ES nepirktų "purvinos atominės elektros" iš Rytų. ES šalys daro „stress-testus“, skiria lėšas "saugumui" ir uždarinėja savo atomines elektrines. Mums reikia atsinaujinančios energetikos šaltinių ir energijos efektyvumo vietoj nesaugios ir „pigios atominės“ rusiškos elektros.
Kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį 12 val. rinkimės į Antibranduolinę kritinę masę prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Kiekvienas pilietis tą pačią dieną, tuo pačiu laiku gali ateiti ir savarankiškai, neorganizuotai priminti, kad Lietuvos visuomenė nepamirš ir nesitaikstys dėl pavojingų AE statybos šalia mūsų valstybės sienų.
Pasirašyk už referendumą!
Kviečiame pasirašyti už privalomąjį referendumą dėl Visagino atominės elektrinės projekto. Tą galima padaryti internetu, adresu http://www.erinkimai.lt/referendumas
kaip Austrijoje buvo pastatyta ir nepaleista Zwentendorf’o atominė elektrinė.
Šiemet sukanka 24 metai, kai Austrija visuotiniu referendumu atsisakė atominės energijos savo šalyje, nepaleidę pilnai pastatytos Zwentendorf atominės elektrinės. Interviu su Heinz Stockingeriu, Prancūzijos civilizacijos dėstytoju iš Zalcburgo universiteto. Jis yra antibranduolinės organizacijos PLAGE narys ir dalyvauja Austrijos antibranduoliniame judėjime nuo 1977 m. Franz Moll fondas už Ateities kartas 2011 m. Berlyne įteikė „Ateities be atomo" apdovanojimą ponui Heinzui Stockingeriui už viso gyvenimo pasiekimus. http://www.nuclear-free.com/eng/Stockinger.htm
Manau, ši istorija neprarado aktualumo ir šiandien, 2012-ųjų Lietuvoje.
Su ponu Heinzu susipažinome Austrijos sostinėje Vienoje 1998 m. rugsėjo gale vykusioje tarptautinėje konferencijoje "Europos konferencija dėl atominės energijos atsisakymo". Šis kuklios inteligentiškos išvaizdos vyriškis visai nepanašus į aršų antibranduolinio judėjimo aktyvistą. Išraiškingas ir nuoseklus pasakojimas atskleidė daug įdomių detalių, iš kurių galėtų pasimokyti bet kurios šalies atominės energijos priešininkai.
Tik monstrai gali statyti monstrus, arba kodėl palaikau Tautos referendumo dėl AE idėją
Straipsnių nerašau jau kurį laiką. Paskutinį komentarą savaitraščiui „Atgimimas“ parašiau prieš maždaug ketverius metus. Nesiruošiau tapti etatine komentatore, todėl pajutusi, kad nebeturiu ką daugiau pasakyti, ramiai atsisveikinau su šiuo ritualu. Įsikarščiavus diskusijoms apie naujos atominės elektrinės statybas, nebegaliu savo argumentų išlaikyti privačiame diskurse, ypač kai matau kaip atominės elektrinės tema bereikalingai priešina žmones, kurie siekia to pačio tikslo – Lietuvos energetinės nepriklausomybės.
Startuoja parašų rinkimas referendumui dėl Visagino atominės elektrinės “Žmonės sprendžia” (žemėlapis)
Kovo 27 d. 11 val. Vyriausioje rinkimų komisijoje referendumo "Žmonės sprendžia" iniciatyvinei grupei įteikti parašų rinkimo lapai, ir nuo šios dienos iniciatyvinė grupė galės pradėti rinkti piliečių, reikalaujančių surengti referendumą, parašus. Piliečių parašų lapus iniciatyvinė grupė Vyriausiajai rinkimų komisijai privalės grąžinti iki šių metų birželio 27 d. Referendumo iniciatyvinės grupės atstovų teigimu, tokio masto projektai, kaip nauja atominė elektrinė, turi būti įgyvendinami ne grupelės valdančiųjų, o visos Tautos sprendimu.
Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje
Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje ir galimas rizikas, teigia Japonijos antibranduolinio judėjimo aktyvistai. Anot jų, jei projektai būtų geriau nušviesti, daugelis Japonijos gyventojų nepritartų branduolinių technologijų eksportui į kitas šalis.
"Nėra informacijos apie visuomenės judėjimą ir riziką, tik verslo procesus", - tiesioginėje internetinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo Japonijos Darnaus vystymosi ir visuomenės centro (angl. Japan Center for a Sustainable Environment and Society - JACSES) atstovas Yuki Tanabe (Jukis Tanabė).
Fukušimos katastrofos metinės Vilniuje paminėtos trimis piketais prie ambasadų
Kai Lietuva šventė Nepriklausomybės atgavimo šventę, pasaulis prisiminė 2011 m. kovo 11 d. Japonijos cunamio ir Fukušimos AE avarijos aukas. Grupė ekologijos aktyvistų kovo 12 d. šia proga surengė tris antiatominius piketus prie Japonijos, Prancūzijos ir Baltarusijos ambasadų Vilniuje.
10 val. susirinkę prie Japonijos ambasados M. K. Čiurlionio g., jie pareiškė ne tik užuojautą nukentėjusiems nuo Fukušimos AE avarijos, bet ir protestą prieš Japonijos atominės energetikos technologijų eksportą į Lietuvą. Šūkiais „Stop Nuclear Export!" ir „Hitachi Go Home!" jie garsiai pasakė, kad Lietuva nesutinka su pasipelnyti siekiančios „Hitachi" korporacijos invazija į Lietuvą.
Atominė: nei švari, nei saugi
Vaida Pilibaitytė, „Atgimimas"
Bemaž jokių anglies dvideginio išmetimų, ekonominis pagrįstumas, patikima technologija ir energetinė nepriklausomybė. Tai – argumentai, kuriais tarsi vėliava mojuoja skelbiantieji atominės renesansą. Tačiau tiesa yra ta, kad išmetimais atominė geriausiu atveju gali prilygti dujoms, naujų reaktorių konstrukcijos remiasi dvidešimties metų senumo technologija, o būdo sutvarkyti panaudotą branduolinį kurą iki šiol nėra.
Černobylio avarijos priežasčių beieškant - ar gali tokia nelaimė pasikartoti?
Nuo didžiausios žmonijos istorijoje technogeninės nelaimės praėjo 24-eri metai. Bet tik devynioliktaisiais metais po Černobylio katastrofos Rusijos ir Ukrainos mokslininkai atvirai prabilo apie naują to, kas įvyko atominėje jėgainėje, versiją. Lygiai prieš dvejus metus, gegužės viduryje, jie prisipažino pateikę Tarptautinei atominės energijos agentūrai naują pranešimą, kuriuo siekia įrodyti, kad Černobylio avarijos priežastimi buvo...gamtos anomalija. Ir svarbiausia, ši anomalija gali pasikartoti, "padovanodama" žmonijai kitus "Černobylius"...
Vaida Pilibaitytė. Penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra
Prisidengdama kovos su klimato kaita ir pavojais energetiniam saugumui, branduolinės energijos pramonė pastaraisiais metais skelbia apie atominės energetikos renesansą. Dažnai teigiama, kad tai – neišsenkamas pigios, patikimos ir švarios elektros šaltinis, kad urano išteklių pakaks šimtams ir net tūkstančiams metų, o kuru galima apsirūpinti dešimtmečiams į priekį.
Tačiau yra bent penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra, o jos „renesansas“ veikiau vadintinas „kalbų ir iliuzijų renesansu“.
Daugiau straipsnių...
- Kreipimasis
- Atominė energetika – iššūkis aplinkai, sveikatai, ekonomikai ir teisei. Rezoliucija
- Aleksejus Jablokovas: „Žemė bus priversta išsilaisvinti iš žmonijos gniaužtų”
- Energetinė nepriklausomybė – puiku, o kuo čia dėta atominė?
- Mirtinas radioaktyvių atliekų palikimas
- Dmitrijaus Bruško ir Alio Balbieriaus ekologinių fotodarbų paroda „Už pasaulį be atominių monstrų“
- 2010 12 06 konferencija. Jan Haverkamp. Branduolinė Baltijos ateitis: rizikos ir perspektyvos
- 2010 12 06 konferencija. Irina Krylovič. Politiniai AE statybų aspektai
- 2010 12 06 konferencija. Marina Bogdanovič: Pasaulinės energetikos vystymosi tendencijos
- 2010 12 06 konferencija. Jurgis Vilemas: Lietuvos energetika uždarius Ignalinos AE
- 2010 12 06 konferencija. Saulius Lapienis. Rizikos, susijusios su AE statybomis Baltarusijoje ir Lietuvoje
- 2010 12 06 konferencija. Vaida Pilibaitytė: Lietuvos ir Baltarusijos branduolinės energetikos diskursas
- Tarptautinė konferencija AE perspektyvų klausimais: žodis ekspertams, o ne politikams (konferencijos programa)
- 2010 12 06 konferencija. Saulius Pikšrys: Politinė Lietuvos AE statybos perspektyvų analizė
Puslapis 1 iš 3
«PradėtiAnkstSekantisPaskutinis»Aktualijos
Apklausa
Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?
Viso balsavo: 47