Kita

Tik monstrai gali statyti monstrus, arba kodėl palaikau Tautos referendumo dėl AE idėją

Dead end

Straipsnių nerašau jau kurį laiką. Paskutinį komentarą savaitraščiui „Atgimimas“ parašiau  prieš maždaug ketverius metus. Nesiruošiau tapti etatine komentatore, todėl pajutusi, kad nebeturiu ką daugiau pasakyti, ramiai atsisveikinau su šiuo ritualu. Įsikarščiavus diskusijoms apie naujos atominės elektrinės statybas, nebegaliu savo argumentų išlaikyti privačiame diskurse, ypač kai matau kaip atominės elektrinės tema bereikalingai priešina žmones, kurie siekia to pačio tikslo – Lietuvos energetinės nepriklausomybės.

Skaityti daugiau...

Atominė: nei švari, nei saugi

Vaida Pilibaitytė, „Atgimimas"

Bemaž jokių anglies dvideginio išmetimų, ekonominis pagrįstumas, patikima technologija ir energetinė nepriklausomybė. Tai – argumentai, kuriais tarsi vėliava mojuoja skelbiantieji atominės renesansą. Tačiau tiesa yra ta, kad išmetimais atominė geriausiu atveju gali prilygti dujoms, naujų reaktorių konstrukcijos remiasi dvidešimties metų senumo technologija, o būdo sutvarkyti panaudotą branduolinį kurą iki šiol nėra.

Skaityti daugiau...

Energetinė nepriklausomybė – puiku, o kuo čia dėta atominė?

Neabejingieji visame pasaulyje laužo galvą, kaip žmonijai taisyti savo gyvenimo būdą, kad sumažintų į atmosferą išmetamų teršalų bei klimatą šildančių dujų kiekius. Lietuvos valdantysis „elitas" dėl tokių problemų galvos per daug nesuka. Milijardinį naujos atominės elektrinės projektą Lietuva esą įgyvendina dėl „energetinės nepriklausomybės". Kai žalieji bei specialistai primena, jog pasirinktas netinkamas būdas, į tai kol kas stengiamasi numoti ranka.

Skaityti daugiau...

Vaida Pilibaitytė. Penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra

Prisidengdama kovos su klimato kaita ir pavojais energetiniam saugumui, branduolinės energijos pramonė pastaraisiais metais skelbia apie atominės energetikos renesansą. Dažnai teigiama, kad tai – neišsenkamas pigios, patikimos ir švarios elektros šaltinis, kad urano išteklių pakaks šimtams ir net tūkstančiams metų, o kuru galima apsirūpinti dešimtmečiams į priekį.

Tačiau yra bent penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra, o jos „renesansas“ veikiau vadintinas „kalbų ir iliuzijų renesansu“.

Skaityti daugiau...

2010 12 06 konferencija. Jan Haverkamp. Branduolinė Baltijos ateitis: rizikos ir perspektyvos

2010 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos". „Greenpeace" aktyvistas Janas Haverkampas skaitė pranešimą "Branduolinė Baltijos ateitis: rizikos ir perspektyvos".

Skaityti daugiau...

Foto

  • 2011 04 26 Protesto eitynės prieš AtE
  • Piketas prie Japonijos ambasados
  • Piketas prie Baltarusijos ambasados
  • Piketas prieš Sekmoko konferenciją

facebookrss

 

 

Apklausa

Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?

Taip - 19.1%
Ne - 72.3%
Sunku pasakyti - 4.3%
Tikros nepriklausomybės nebūna - 4.3%

Viso balsavo: 47
Balsavimas baigtas nuo: 30 Rugs 2012 - 00:00

Pasisakymai

Please select a guestbook in the settings of the module!
Lietuvos antiatominis judėjimas: info @atomine.lt, linas @atgaja.lt, tel. 8 699 33661