Naujienos

Pasirašyk už referendumą!

Kviečiame pasirašyti už privalomąjį referendumą dėl Visagino atominės elektrinės projekto. Tą galima padaryti internetu, adresu http://www.erinkimai.lt/referendumas

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

kaip Austrijoje buvo pastatyta ir nepaleista Zwentendorf’o atominė elektrinė.

StockingerŠiemet sukanka 24 metai, kai Austrija visuotiniu referendumu atsisakė atominės energijos savo šalyje, nepaleidę pilnai pastatytos Zwentendorf atominės elektrinės. Interviu su Heinz Stockingeriu, Prancūzijos civilizacijos dėstytoju iš Zalcburgo universiteto. Jis yra antibranduolinės organizacijos PLAGE narys ir dalyvauja Austrijos antibranduoliniame judėjime nuo 1977 m. Franz Moll fondas už Ateities kartas 2011 m. Berlyne įteikė „Ateities be atomo" apdovanojimą ponui Heinzui Stockingeriui už viso gyvenimo pasiekimus. http://www.nuclear-free.com/eng/Stockinger.htm
Manau, ši istorija neprarado aktualumo ir šiandien, 2012-ųjų Lietuvoje.

Su ponu Heinzu susipažinome Austrijos sostinėje Vienoje 1998 m. rugsėjo gale vykusioje tarptautinėje konferencijoje "Europos konferencija dėl atominės energijos atsisakymo". Šis kuklios inteligentiškos išvaizdos vyriškis visai nepanašus į aršų antibranduolinio judėjimo aktyvistą. Išraiškingas ir nuoseklus pasakojimas atskleidė daug įdomių detalių, iš kurių galėtų pasimokyti bet kurios šalies atominės energijos priešininkai.

Skaityti daugiau...

Dmitrijaus Bruško ir Alio Balbieriaus ekologinių fotodarbų paroda „Už pasaulį be atominių monstrų“

uz-pasauli-plakatas-net1Nuo spalio 18 d. „Fluxus ministerijos“ vestibiulyje, Gedimino pr. 27, Vilniuje, atidaryta bendra Baltarusijos fotografo Dmitrijaus Bruško ir Lietuvos fotografo Alio Balbieriaus ekologinių fotodarbų paroda. Abu fotografai eksponuoja po 10 ekologinės ir antibranduolinės tematikos fotografijų. Paroda veiks iki lapkričio 8 d.

Skaityti daugiau...

Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje

VOA Herman - April 13 2011 Fukushima Nuclear Power Plant-04Japonijos visuomenė mažai informuota apie atominės elektrinės projektą Lietuvoje ir galimas rizikas, teigia Japonijos antibranduolinio judėjimo aktyvistai. Anot jų, jei projektai būtų geriau nušviesti, daugelis Japonijos gyventojų nepritartų branduolinių technologijų eksportui į kitas šalis.

"Nėra informacijos apie visuomenės judėjimą ir riziką, tik verslo procesus", - tiesioginėje internetinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo Japonijos Darnaus vystymosi ir visuomenės centro (angl. Japan Center for a Sustainable Environment and Society - JACSES) atstovas Yuki Tanabe (Jukis Tanabė).

Skaityti daugiau...

2010 12 06 konferencija. Vaida Pilibaitytė: Lietuvos ir Baltarusijos branduolinės energetikos diskursas

2010 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos". Ekologė, Baltijos aplinkos forumo (BAF) dalyvė Vaida Pilibaitytė joje skaitė pranešimą "Lietuvos ir Baltarusijos branduolinės energetikos diskursas".

Skaityti daugiau...

Pokategorės

Foto

  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • Piketas prie Japonijos ambasados

facebookrss

 

 

Apklausa

Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?

Taip - 19.1%
Ne - 72.3%
Sunku pasakyti - 4.3%
Tikros nepriklausomybės nebūna - 4.3%

Viso balsavo: 47
Balsavimas baigtas nuo: 30 Rugs 2012 - 00:00

Pasisakymai

Please select a guestbook in the settings of the module!
Lietuvos antiatominis judėjimas: info @atomine.lt, linas @atgaja.lt, tel. 8 699 33661