Atominė energetika

Tik monstrai gali statyti monstrus, arba kodėl palaikau Tautos referendumo dėl AE idėją

Dead end

Straipsnių nerašau jau kurį laiką. Paskutinį komentarą savaitraščiui „Atgimimas“ parašiau  prieš maždaug ketverius metus. Nesiruošiau tapti etatine komentatore, todėl pajutusi, kad nebeturiu ką daugiau pasakyti, ramiai atsisveikinau su šiuo ritualu. Įsikarščiavus diskusijoms apie naujos atominės elektrinės statybas, nebegaliu savo argumentų išlaikyti privačiame diskurse, ypač kai matau kaip atominės elektrinės tema bereikalingai priešina žmones, kurie siekia to pačio tikslo – Lietuvos energetinės nepriklausomybės.

Skaityti daugiau...

Atominė: nei švari, nei saugi

Vaida Pilibaitytė, „Atgimimas"

Bemaž jokių anglies dvideginio išmetimų, ekonominis pagrįstumas, patikima technologija ir energetinė nepriklausomybė. Tai – argumentai, kuriais tarsi vėliava mojuoja skelbiantieji atominės renesansą. Tačiau tiesa yra ta, kad išmetimais atominė geriausiu atveju gali prilygti dujoms, naujų reaktorių konstrukcijos remiasi dvidešimties metų senumo technologija, o būdo sutvarkyti panaudotą branduolinį kurą iki šiol nėra.

Skaityti daugiau...

Černobylio avarijos priežasčių beieškant - ar gali tokia nelaimė pasikartoti?

Nuo didžiausios žmonijos istorijoje technogeninės nelaimės praėjo 24-eri metai. Bet tik devynioliktaisiais metais po Černobylio katastrofos Rusijos ir Ukrainos mokslininkai atvirai prabilo apie naują to, kas įvyko atominėje jėgainėje, versiją. Lygiai prieš dvejus metus, gegužės viduryje, jie prisipažino pateikę Tarptautinei atominės energijos agentūrai naują pranešimą, kuriuo siekia įrodyti, kad Černobylio avarijos priežastimi buvo...gamtos anomalija. Ir svarbiausia, ši anomalija gali pasikartoti, "padovanodama" žmonijai kitus "Černobylius"...

Skaityti daugiau...

Vaida Pilibaitytė. Penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra

Prisidengdama kovos su klimato kaita ir pavojais energetiniam saugumui, branduolinės energijos pramonė pastaraisiais metais skelbia apie atominės energetikos renesansą. Dažnai teigiama, kad tai – neišsenkamas pigios, patikimos ir švarios elektros šaltinis, kad urano išteklių pakaks šimtams ir net tūkstančiams metų, o kuru galima apsirūpinti dešimtmečiams į priekį.

Tačiau yra bent penkios rimtos priežastys, kodėl atominė yra visai netikęs būdas apsirūpinti elektra, o jos „renesansas“ veikiau vadintinas „kalbų ir iliuzijų renesansu“.

Skaityti daugiau...

Aleksejus Jablokovas: „Žemė bus priversta išsilaisvinti iš žmonijos gniaužtų”

Kas bus su pasauliu po Fukušimos avarijos? Kodėl negalima gyventi šalia atominių elektrinių? Ar visada teisūs ekologai ir kuriais iš jų tikėti? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Rusijos Mokslų akademijos narys korespondentas, profesorius Aleksejus Jablokovas.

Skaityti daugiau...

Energetinė nepriklausomybė – puiku, o kuo čia dėta atominė?

Neabejingieji visame pasaulyje laužo galvą, kaip žmonijai taisyti savo gyvenimo būdą, kad sumažintų į atmosferą išmetamų teršalų bei klimatą šildančių dujų kiekius. Lietuvos valdantysis „elitas" dėl tokių problemų galvos per daug nesuka. Milijardinį naujos atominės elektrinės projektą Lietuva esą įgyvendina dėl „energetinės nepriklausomybės". Kai žalieji bei specialistai primena, jog pasirinktas netinkamas būdas, į tai kol kas stengiamasi numoti ranka.

Skaityti daugiau...

Mirtinas radioaktyvių atliekų palikimas

Radioaktyvios-atliekos1Įžanga

Ar važinėtumėte automobiliu be stabdžių? Tikriausiai ne. Tačiau branduolinės energetikos pramonė jau 50 metų vysto atominę energetiką, visiškai nepasirūpindama jos šalutiniu produktu – radioaktyviosiomis atliekomis (RA).

„Greenpeace" ekspertai pateikia savo argumentus, kodėl – šiandien ir artimiausius du šimtus tūkstančių metų – radioaktyvių atliekų problema yra ir bus aktuali, kodėl nebeverta gaišti laiko kalboms apie branduolinės energetikos plėtrą. Ekspertai apžvelgia nevykusius „sprendimus" dėl radioaktyvių atliekų saugojimo ir laidojimo per pastaruosius 50 metų, išryškina naujai siūlomų „sprendimų" silpnąsias puses.

Skaityti daugiau...

2010 12 06 konferencija. Jan Haverkamp. Branduolinė Baltijos ateitis: rizikos ir perspektyvos

2010 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos". „Greenpeace" aktyvistas Janas Haverkampas skaitė pranešimą "Branduolinė Baltijos ateitis: rizikos ir perspektyvos".

Skaityti daugiau...

2010 12 06 konferencija. Irina Krylovič. Politiniai AE statybų aspektai

2010 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos". Leidyklos „Baltarusija ir rinka" analitikė Irina Krylovič joje skaitė pranešimą "Politiniai AE statybų aspektai".

Skaityti daugiau...

2010 12 06 konferencija. Marina Bogdanovič: Pasaulinės energetikos vystymosi tendencijos

2010 m. gruodžio 6 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Baltarusija ir Lietuva: atominių elektrinių statybos grėsmės ir perspektyvos". Baltarusijos ekologė Marina Bogdanovič skaitė pranešimą "Pasaulinės energetikos vystymosi tendencijos".

Skaityti daugiau...

Foto

  • Piketas prie Japonijos ambasados
  • Piketas prie Baltarusijos ambasados
  • Piketas prie Prancūzijos ambasados
  • 2011 04 26 Protesto eitynės prieš AtE

facebookrss

 

 

Apklausa

Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?

Taip - 19.1%
Ne - 72.3%
Sunku pasakyti - 4.3%
Tikros nepriklausomybės nebūna - 4.3%

Viso balsavo: 47
Balsavimas baigtas nuo: 30 Rugs 2012 - 00:00

Pasisakymai

Please select a guestbook in the settings of the module!
Lietuvos antiatominis judėjimas: info @atomine.lt, linas @atgaja.lt, tel. 8 699 33661