Lietuvos
2012-12-12 protestų diena prieš Rusijos ir Baltarusijos atomines elektrines
Pasaulinės antibranduolinės akcijos proga protesto akcija prieš Baltijos atominės elektrinės (Kaliningrado sritis, Rusija) ir Astravo atominės (Baltarusija).
2012 m. Gruodžio 12 d. 12 val. Antibranduolinė kritinė masė prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Ateikite, kur jums patogiau. Akcija vyks vienu metu.
Protestuosime prieš pavojingų AE statybą šalia Lietuvos sienų ir sostinės, nesilaikant tarptautinės teisės normų ir keliant pavojų visam regionui.
Kai bus 12:12 val. susikimbame rankomis ir pareikalaujame nutraukti Baltarusijos ir Kaliningrado srities AE statybas. Atsineškite savo plakatėlį, užrašą, net ir sąsiuvinio lapo dydžio. Akcijos trukmė ~30 min.
Iš Mindaugo g. nueisime šalia iki Europos Sąjungos atstovybės Naugarduko g. reikalaudami, kad ES nepirktų "purvinos atominės elektros" iš Rytų. ES šalys daro „stress-testus“, skiria lėšas "saugumui" ir uždarinėja savo atomines elektrines. Mums reikia atsinaujinančios energetikos šaltinių ir energijos efektyvumo vietoj nesaugios ir „pigios atominės“ rusiškos elektros.
Kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį 12 val. rinkimės į Antibranduolinę kritinę masę prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Kiekvienas pilietis tą pačią dieną, tuo pačiu laiku gali ateiti ir savarankiškai, neorganizuotai priminti, kad Lietuvos visuomenė nepamirš ir nesitaikstys dėl pavojingų AE statybos šalia mūsų valstybės sienų.
Startuoja parašų rinkimas referendumui dėl Visagino atominės elektrinės “Žmonės sprendžia” (žemėlapis)
Kovo 27 d. 11 val. Vyriausioje rinkimų komisijoje referendumo "Žmonės sprendžia" iniciatyvinei grupei įteikti parašų rinkimo lapai, ir nuo šios dienos iniciatyvinė grupė galės pradėti rinkti piliečių, reikalaujančių surengti referendumą, parašus. Piliečių parašų lapus iniciatyvinė grupė Vyriausiajai rinkimų komisijai privalės grąžinti iki šių metų birželio 27 d. Referendumo iniciatyvinės grupės atstovų teigimu, tokio masto projektai, kaip nauja atominė elektrinė, turi būti įgyvendinami ne grupelės valdančiųjų, o visos Tautos sprendimu.
Fukušimos katastrofos metinės Vilniuje paminėtos trimis piketais prie ambasadų
Kai Lietuva šventė Nepriklausomybės atgavimo šventę, pasaulis prisiminė 2011 m. kovo 11 d. Japonijos cunamio ir Fukušimos AE avarijos aukas. Grupė ekologijos aktyvistų kovo 12 d. šia proga surengė tris antiatominius piketus prie Japonijos, Prancūzijos ir Baltarusijos ambasadų Vilniuje.
10 val. susirinkę prie Japonijos ambasados M. K. Čiurlionio g., jie pareiškė ne tik užuojautą nukentėjusiems nuo Fukušimos AE avarijos, bet ir protestą prieš Japonijos atominės energetikos technologijų eksportą į Lietuvą. Šūkiais „Stop Nuclear Export!" ir „Hitachi Go Home!" jie garsiai pasakė, kad Lietuva nesutinka su pasipelnyti siekiančios „Hitachi" korporacijos invazija į Lietuvą.
Kreipimasis
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Japonijos Vyriausybei
Bendrovei "Hitachi GE Nuclear Energy Ltd"
Japonijos Tarptautinio bendradarbiavimo bankui (JBIC)
KREIPIMASIS
Vilnius, 2011 m. gruodžio 23d.
Mes, pasirašiusieji Lietuvos ir Japonijos pilietinių visuomenių atstovai, ryžtingai protestuojame prieš pasirašytus preliminarius susitarimus tarp Lietuvos vyriausybės ir Japonijos bendrovės "Hitachi-GE Nuclear Energy Ltd." (jungtinės "Hitachi" ir JAV "GE Nuclear Energy Ltd." Įmonės) dėl pavojingų branduolinių technologijų eksporto į Lietuvą.
Atominė energetika – iššūkis aplinkai, sveikatai, ekonomikai ir teisei. Rezoliucija
Didžiosios Britanijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Baltarusijos ir Rusijos
prezidentams, vyriausybėms, parlamentams,
Europos Parlamentui, Europos Komisijai,
Tarptautinei atominės energetikos agentūrai
Tarptautinės konferencijos
ATOMINĖ ENERGETIKA – IŠŠŪKIS APLINKAI, SVEIKATAI, EKONOMIKAI IR TEISEI
REZOLIUCIJA
2011 metų gruodžio 6-8 dienomis Lietuvos sostinėje Vilniuje vyko tarptautinė konferencija, kurios metu mes, mokslininkai ir ekspertai, taip pat visuomeninių organizacijų, judėjimų, politinių partijų atstovai bei visuomenės veikėjai iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Vokietijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Baltarusijos ir Rusijos, aptarėme aktualias su ekonomika, aplinkosauga bei su tarptautine teise susijusias atominės energetikos problemas.
Aktualijos
Apklausa
Ar manai, kad atominė energetika užtikrins energetinę nepriklausomybę?
Viso balsavo: 47